Ara +90 252 617 00 16 Ara +90 252 617 00 16
Yukarı Rezervasyon Rezervasyon Talep Gönder
4-11 yaş aralığı

Tüplü Dalış

Fethiye Tüplü Dalış

Fethiye Ölüdeniz' de, su altı dünyasını keşfetmek isteyenler için tüplü dalış gerçekten iyi bir seçim olabilir. Ölüdeniz' de su çok berraktır. Deniz, dalışlar ve çekimler için mükemmel ışık alma kapasitesine sahiptir. Ayrıca suyu da temiz olduğundan Fethiye tüplü dalış çok güzel anların yaşanması sağlayan bir aktivitedir.
           
Kelebekler Vadisi
            
Kelebekler Vadisi hem dalış yapmak isteyenlerin hem de güzel bir gün geçirmek isteyenlerin ilk uğrak noktalarından biridir. Kelebekler Vadisi'ne belli saatlerde tekne seferleri vardır. Kelebekler Vadisi'nde dalış yapmak isteyenlerden sağlık durumu uygun olanlara dalış eğitmenleri tarafından ön eğitim verilerek tüplü dalış gerçekleştirilir. Dalyan Koyu, Fethiye dalış için önerilen başka bir alandır. Dalyan Koyu'nda genelde tam gün dalış aktivitesi yapılırken Kelebekler Vadisi'nde yarım gün dalış yapılır.
           
Su dalışları için firmalar da çeşitli tekne turları düzenler. Bu firmalar limana getirilme ve otele bırakılma hizmetlerini de verir. Ayrıca teknede yemek ve içecek servisi de verilir.
           
Tam gün dalış ve yarım gün dalış
            
Ölüdeniz' de firmalar Fethiye dalış aktivitesi için iki seçenek sunar. Bunlardan ilki tam gün dalış olarak adlandırılır. Dalış için ilk eğitim verildikten sonra öğleden önce 20 dakika süren eğitmenler eşliğinde ilk dalış yapılır. Sonra dinlenme ve yemek arası verilir. Öğleden sonra yine eğitmenler eşliğinde ve 20 dakika süren ikinci dalış gerçekleştirilir.
           
 Yarım gün Fethiye tüplü dalış etkinliğinde ise yine iki kere ve her biri 20 dakika olan iki dalış eğitmenler eşliğinde yapılır. Sadece mola tam güne göre çok daha kısa tutulur. Firmalar arasında rekabet çok olduğundan fiyatlar oldukça uygundur. Genelde tam ve yarım gün dalış ücretleri de çok farklı olmaz.
           
Kimler dalış yapabilir?
           
Eğitmenler eşliğinde tüplü dalış yapabilmek için önceden bir dalış tecrübesine gerek yoktur. Zaten eğitmenler dalıştan önce temel eğitimi verirler ve uygun olmayan kişileri dalış yapmamaları konusunda uyarırlar. Konukların büyük bir çoğunluğu dalış için uygun fiziki ve ruhi sağlık durumunda olduğundan bir sorun çıkmadan dalışlar gerçekleştirilir. Deniz suyu berraktır bu sayede eğitmenler konuklarını rahatlıkla izler ve onları su altında hiç yalnız bırakmazlar. 
           
Dalış için ikinci soru yüzme bilmenin gerekip gerekmediğidir. Tüplü dalışlarda yüzme bilmeyenler için de bir sorun yoktur. Dalış için su altı yeleği ve paletler giyilir. Su altında herkes bu kıyafetle hareket edebilir. Çünkü su altı yeleği özel hava bölmeleriyle dalış yapan kişiyi su üstünde tutar. Paletler de su altında az hareketle çok mesafe kat edilmesini sağlar.
           
Dalışa katılabilmek için 18 yaşından büyük olmak (14 yaş ve üstü ailenin izniyle katılabilir) ve genel sağlık durumunun dalışa elverişli olması aranan koşullardır. Önemli bir sağlık sorunu olanlarla hamile kadınlar içinse bu aktivite önerilmez.
           
Tekne turları, yemek ve içecek ihtiyacını karşılamaktadır. Bazı firmalarda bunlar ücrete dahildir. Tekneye giderken havlu, mayo, güneş gözlüğü, şapka ve ince kıyafetler götürülmesi yeterli olacaktır.
           
Tüplü dalış aktivitesi
           
Tüplü dalış, su altı dünyasını hiç bir belgeselden alınamayacak bir keyifle görme imkanı sağlar. Balıklar ve su bitkileri su altında karadan çok daha renkli ve hareketli başka bir dünya oluşturur. Dalışlar genelde 5 ile 7 metre arasında yapılır. Daha derin dalışlar profesyoneller içindir. Dalış istenirse firma tarafından video görüntüsüne çekilebilir. Konuk kendi çekimini de yapabilir. Ayrıca fotoğraf hizmeti de verilir. Her dalış eğitmenler eşliğinde belli sayıda olan gruplar halinde yapılır. Ailece veya arkadaş grubuyla dalış ise çok daha keyifli anların yaşanmasını sağlar.